Закрити завантаження

НІЛ (національна інвентаризація лісів)

Національна інвентаризація лісів України – це система регулярних вибіркових обстежень для отримання статистично обґрунтованої інформації про кількісні та якісні показники стану і динаміки лісів держави, їх ресурсного потенціалу для потреб державного управління, стратегічного планування ведення лісового господарства, державного лісового кадастру, моніторингу довкілля, міжнародної звітності про ліси.

  В Україні досвідно-виробничі роботи з підготовки та проведення національної інвентаризації лісів розпочаті в 2006 році. Центр національної інвентаризації лісів ВО «Укрдержліспроект» в 2008-2015 роках провів регіональні інвентаризації лісів Сумської області та Івано-Франківської області, на загальній площі близько 1 млн. га.

  25 червня 2020 року вступив в дію закон України «Про внесення змін до Лісового кодексу України щодо національної інвентаризації лісів», який регулює основні засади проведення національної інвентаризації лісів.

  21 квітня 2021 року постановою Кабінет Міністрів України затверджено Порядок проведення національної інвентаризації лісів. Порядок визначає вимоги до організації, процедури проведення національної інвентаризації лісів, контролю за проведенням робіт з інвентаризації лісів та звітності за її результатами.

 Відповідно до вимог Порядку, ВО «Укрдержліспроект» разом з УкрНДІЛГА розроблена технічна документація, що регламентує технологічні аспекти виконання робіт з національної інвентаризації лісів.

 В 2021 році Центр національної інвентаризації лісів ВО «Укрдержліспроект» розпочав польові роботи першого циклу національної інвентаризації лісів в Київській, Сумській, Івано-Франківській, Черкаській та Миколаївській областях.

 Повну інформація про національну інвентаризацію лісів України дивіться на спеціалізованому сайті https://nfi.lisproekt.gov.ua/.