Загальні новини
Лісова таксація
Лісова таксація є однією з найголовніших частин лісовпорядних робіт, важливим і необхідним інструментом управління лісовими ресурсами, фундаментом усієї лісогосподарської діяльності.
Вона виконується шляхом системного обстеження насаджень, вибірково-перелікових методів вимірювань, оцінки лісових структур і процесів, які відбуваються в лісовому середовищі в певному лісогосподарському підприємстві.
Однією з основних цілей лісової таксації є визначення обсягу та якості деревини, наявної в лісі, що дає можливість оцінити розміри лісових ресурсів, їх цінність і потенціал для використання. Також це допомагає визначити потреби в управлінні лісовими екосистемами, зокрема вирішити питання щодо збереження природної біологічної різноманітності та відновлення лісових популяцій, забезпечує сталість використання ресурсів та допомагає планувати та контролювати рубки. За результатами лісової таксації отримується інформація про стан «здоров'я» лісів, розподіл лісового фонду за панівними деревними породами, видами і структурами лісових популяцій та інші параметри, які дозволяють виробництву та управлінню приймати обґрунтовані рішення.
У своїй роботі таксатори, використовують знання з математики, біометрії, лісового законодавства, біології, екології, геодезії, використовують матеріали дистанційного зондування землі. Їхня робота потребує відповідної фізичної підготовки, а в умовах воєнного стану - великої самоорганізації.
Таким чином лісова таксація є невід'ємною складовою процесу управління лісами. Вона дає об'єктивні характеристики і дані, які використовуються для планування, виробництва та охорони лісових екосистем. Лісова таксація є важливим інструментом для збереження лісового багатства та забезпечення сталого використання лісних ресурсів.
Без її і лісовпорядкування неможливе об’єктивне планування і виробнича діяльність лісогосподарських структур, передбачених законодавством.
На фото: виконання лісотаксаційних робіт фахівцями ВО «Укрдержліспроект» у філіях ДП «Ліси України».