Закрити завантаження

До уваги суб’єктів декларування!

До уваги суб’єктів декларування!

 

 

Закон про відновлення декларування, який набрав чинності 12 жовтня 2023 року, суттєво зменшив (приблизно на 50 тисяч) кількість декларантів у державних та комунальних підприємствах, закладах, установах, організаціях – юридичних особах публічного права (далі – ЮОПП).

Відтак до декларантів із числа посадових осіб ЮОПП належать:

- голови та члени наглядової ради, ради директорів, виконавчого органу, комісії з припинення (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії);

- ліквідатор;

- керівник, заступник керівника;

- головний бухгалтер;

- корпоративний секретар;

- особа, яка здійснює повноваження одноосібного виконавчого органу та її заступники;

- члени іншого органу управління (крім консультативного).

Тобто декларантами у ЮОПП залишилися лише топпосадовці.

Всі інші керівники нижчого за ієрархією рівня (структурних підрозділів) та інші працівники ЮОПП, які мають повноваження здійснювати організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські функції, зокрема, керівники підрозділів закупівель, більше не повинні подавати декларації будь-якого виду (у т. ч. декларації при звільненні та щорічні декларації за 2021, 2022, 2023 роки).

Якщо ж працівник ЮОПП є декларантом за іншою посадою/статусом, визначеним у ст. 3 Закону (наприклад є депутатом місцевої ради), то він зобов’язаний подати всі передбачені Законом декларації.

Декларації, які під час дії воєнного стану були добровільно подані особами, які з 12 жовтня 2023 року більше не є суб’єктами декларування, зберігаються у Реєстрі декларацій упродовж п’яти років.

Проте остання подана такою особою декларація зберігатиметься безстроково. Видалення таких декларації до спливу 5-річного строку не передбачено чинним законодавством.

ВО «Укрдержліспроект» листом від 13 жовтня 2023 року «Щодо подання роз’яснень стосовно декларування держлісоохорони» звернулося до Національного агентства з запобігання корупції. Роз’яснення стосовно декларування державної лісової охорони будуть надіслані структурним підрозділам після надходження листа-відповіді від НАЗК.

 

 

 

Уповноважений з антикорупційної діяльності Наталія Бабейкіна